Spadek zainteresowania gumą do żucia

Czy wiesz, dlaczego amerykańska sprzedaż gumy do żucia spadła o 15% w ciągu 10 lat w latach 2007-2017? Założyłbym się, że ten sam efekt wystąpił również w Europie czy w Republice Czeskiej z niewielkim opóźnieniem.

Smartfony zmniejszyły zainteresowanie gumą do żucia

To proste. Ludzie w tym okresie kupowali dużą liczbę telefonów komórkowych – rzekomo 220 milionów dorosłych Amerykanów, którzy kupili swoje pierwsze smartfony.

A co robili/robią z smartfonami?

Kiedy ludzie stali w kolejce w sklepie, spędzali czas na przeglądaniu smakołyków na ladzie, a guma do żucia była oczywistym wyborem. Nagle ten czas spędzają na grze na swoich telefonach. Sprzedaż gumy do żucia spadła.

Wpływ smartfonów jest ogromny. Wiele osób jest uzależnionych od swoich smartfonów. Nie postrzegają świata wokół siebie, a z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że częste korzystanie z telefonu moralnie i psychicznie degraduje. To znaczy, że zmniejsza twój potencjał. Gdy nie postrzegasz, uruchamiasz autopilota i bawisz się czymś, co cię w żaden sposób nie rozwija. To nie jest problem, jeśli to tylko relaks, który nie przekracza pewnej granicy. Jednak jeśli to 2-3 godziny dziennie, powinieneś się nad tym zastanowić. Wybierz inny sposób na relaks. Na przykład czytanie książek albo powrót do jednego z twoich zainteresowań. A jeśli żadnego nie miałeś, to nic nie szkodzi. Znajdź coś, co cię cieszy, gdzie będziesz mógł wykorzystać swój potencjał, aby nie patrzeć bezmyślnie na ekran, ale coś tworzyć!

Twórz, myśl, bądź aktywny 🙂 Żuj 🙂 Guma do żucia pomoże ci skupić się lepiej, zrelaksować się i pozbyć się stresu.

Źródło artykułu

Scroll to Top